Gaļas mīkstuma sālīšana

Gaļas mīkstuma sālīšana
Foto: bbqsource-forums.com

Sastāvdaļas

 • Gaļa
 • sāls
 • salpetris

Pagatavošana

 1. Liellopu gaļai, kas labi atdzesēta (ne ātrāk kā 1-2 dienas pēc kaušanas), mīkstums jāatdala no kauliem. Pie tam jāuzmanās, lai mīkstums netiktu sadalīts sīkos gabalos, bet paliktu pēc iespējas kompakts, ar gludu, nesagraizītu virsmu.
 2. Mājas apstākļos šādu gaļu vislabāk sālīt pēc kombinētā paņēmiena.
 3. Sālīšanai sagatavoto gaļu vispirms ieberzē ar vārāmā sāls un salpetra maisījumu (uz 1 kg vārāmā sāls ņem 10 g kālija salpetra vai 8,5 g nātrija salpetra). Salpetri labāk ņemt sīkgraudainu. Sacietējušie salpetra gabaliņi pirms sajaukšanas ar sāli jāsasmalcina.
 4. Sāls un salpetra maisījumu vajag 1/10 no sālāmās gaļas svara.
 5. Vispirms ar maisījumu pārklāj mucas dibenu, pēc tam rūpīgi ierīvē katru gaļas gabalu un cieši saliek mucā ar ādu uz leju. Katru gaļas kārtu pārkaisa ar maisījumu. Jo sevišķi rūpīgi jāieberzē «kabatas» un iegriezumi.
 6. Biezākiem gaļas gabaliem tādi iegriezumi jārada speciāli.
 7. Kad gala salikta, tai virsū uzklāj drānu, lai pasargātu no mušām, un atstāj divas diennaktis vēsā vietā (pagrabā), kur temperatūra nav augstāka par 4-6 °C.
 8. Pēc divām diennaktīm gaļu pārlej ar sālījumu. Sālījuma stiprums atkarīgs no tā, cik ilgi gaļu paredzēts uzglabāt.
 9. Ja to vēlas ilgi uzglabāt, tad jāgatavo stiprs sālījums, ņemot uz 10 l ūdens 2 kg vārāmā sāls, 25 g salpetra un 100 g cukura. Vājam sālījumam uz 10 l ūdens ņem 1,5 kg vārāmā sāls. Pēc visu komponentu izšķīdināšanas sālījumu filtrē caur četrām kārtām saliktu marli un atdzesē līdz tādai temperatūrai, kāda ir pagrabā, kur atrodas sālāmā gaļa. Gaļu pārlej ar atdzisušo sālījumu tā, lai šķidrums pārklātu visus gaļas gabalus. Tad uzliek iepriekš applaucētus dēlīšus un nosloga.
 10. Gaļas mīkstums ir iesālījies apmēram pēc trijām nedēļām.

Padoms
No tā var gatavot desas, lietot kopā ar svaigu gaļu, kā arī izmantot citādā veidā.

 

,,

Tweet
eye Šī recepte skatīta: 1115 reizes
 

Jaunākās receptes